Monday, February 18, 2013

February 25, 2013. Poetry Workshop


The Polish Arts and Poetry Association
                                          in Chicago
                                   Poetry Workshop
(18)

                                  
chicagopolishpoetry@gmail.com

                                          Zaprasza
Na warsztaty poetycko - literackie piszących i nie piszących. Wszystkich tych co lubią pisać, czytać lub tylko posłuchać poezji. “Większość ludzi nie pisze po to, żeby stworzyć coś wielkiego, a nawet nie po to, żeby być poetą. Większość ludzi pisze, bo ma poczucie, że pisanie pozwala zbliżyć się do doświadczenia, że wiersze są, jakby powiedziałby Wallace Stevens, ‘aktami umysłu’, ‘aktami odnajdywania tego, co ma wystarczyć’”. (Jorie Graham).
Unikalne trzygodzinne warsztaty prowadzone przez Adama Lizakowskiego, ktory objasni roznice pomiedzy ironia a sarkaznem.
            W pierwszej godzinie dyskusja oraz analiza i interpretacja wierszy Jacka Dehnela pt. „Fale”, „Muzem anatomii –sarna”,  8.5 x 13,’84 oraz Saint-Molo Les Remparts, Partie Occidantale, XIIIe Siecle.

             W drugiej godzinie tematem spotkania bedzie miasto poswiecony miastu Chicago napisany przez uczestnikow  warsztatów  skladajacy sie z 2 metafor, 2 przenosni, 2 anafor, 2 aliteracji. Celem warszatów jest zapoznanie uczestnikow z “mechaniznem wiersza”. Wprowadzenie uczestników w literacki świat wartości artystycznych, oraz wykształcenie umiejętności posługiwania się metodami i narzędziami badawczymi w analizie i interpretacji dzieła literackiego.

Blogger: User Profile: Polish Arts and Poetry Association

                                                    Jezuicki Ośrodek Milenijny –
                                              5835 W. Irving Park Rd., Chicago, IL
                                      Poniedziałek  25 lutego, 2013 godz.
6.30 PM
                                                         Telefon 773 463 8603

No comments:

Post a Comment