Monday, May 27, 2013

MAY 23, 2013. POETRY WORKSHOP


                  The Polish Arts and Poetry Association
                                              in Chicago
                                     Poetry Workshop
(24)
                                      
chicagopolishpoetry@gmail.com

                                           Zaprasza
Na warsztaty poetycko - literackie piszących i nie piszących. Wszystkich tych co lubią pisać, czytać lub tylko posłuchać poezji. „Sceny naszego życia podobne są do obrazków w masywnej mozaice, które z bliska nie robią wrażenia: trzeba stanąć od nich z dala, aby ocenić ich piękno. Stąd też osiągnąć upragnionego znaczy to wykryć, iż to tylko marność – żyjemy więc zawsze w oczekiwaniu czegoś lepszego i to często zarazem w pełnej żalu tęsknocie za minionym.” Artur Schopenhauer, „Metafizyka Życia i Śmierci”.Unikalne trzygodzinne warsztaty prowadzone przez Adama Lizakowskiego.

Dyskusja nad esejem  Witolda Gombrowicza pt. „Przeciw Poetom” oraz zastanowienie sie nad zagadniem „Czyż poeci nie tworzą dla poetów?”.

W trzeciej godzinie powtórzenie materialu do egzaminu koncowego  oraz omowienie i  przygotowanie uczestnikow do prezentacji wiersza i tworczosci swojego ulubionego poety.  O czym mowic?, Co jest najwazniejsze? Na co zwrocic uwage gdy mowimy o wierszu, a o czym nie mowic, gdy go analizujemy lub interpretujemy? Czy biografia poety, jego przekonania polityczne, religijne, itd sa wazniejsze od jego tworczosci. 

Celem warszatów jest zapoznanie uczestnikow z “mechaniznem wiersza”. Wprowadzenie ich w literacki świat wartości artystycznych, oraz wykształcenie umiejętności posługiwania się metodami i narzędziami badawczymi w analizie i interpretacji dzieła literackiego.

 Medialnym sponsorem warsztatów jest  program  “Radio PrzeciekJarka Maculewicza nadawany od poniedziałku do piątku  w godzinach 2 pm – 3 pm ze stacji radiowej WNWI 1080 AM.  Gazeta codzienna  “Dziennik Zwiazkowy”  oraz tygodnik  “Super Express”.
                                                  

 Jezuicki Ośrodek Milenijny –
        5835 W. Irving Park Rd., Chicago, IL
   Czwartek  23 maja, 2013 godz. 6.30 PM
          po wiecej info dzwon  773 463 8603