Tuesday, March 25, 2014

7 kwietnia,2014r Grzegorz Kociuba. Warsztaty Poetyckie zapraszaja.

The Polish Arts and Poetry Association in Chicago

                                          Poetry Workshop (42)
                                            Warsztaty Poetyckie
                                    chicagopolishpoetry@gmail.com

W słynnym dialogu platońskim pt. Ion możemy przeczytać: „Bo wszyscy poeci, którzy dobre wiersze piszą, nie przez umiejętność to robią nie przez sztukę: tylko bóg w nich wstępuje i oni w zachwycie wszystkie te piękne poematy mówią, a pieśniarze dobrzy to samo. (...) Zatem to  nie jest twórczość na umiejętności oparta. (...) A dlaczego im bóg rozum odbiera i używa ich do swej posługi i wieszczów i wróżbitów boskich, abyśmy my, słuchając, wiedzieli, że to nie oni samo mówią i przez nich się do nas odzywa” (Ion, 533E-534D). Unikalne trzy godzinne warsztaty prowadzone przez Adama Lizakowskiego.

Omawianie, interpretacja oraz analiza wierszy  Grzegorza Kociuba pt. „ W Wenecji”, „  Kośba”, „Stońka” oraz „  *** (budził mnie od jakiegoś czasu)”.  W drugiej części  ciąg dalszy dyskusja na temat, czy Platon miał rację mówiąć, że poezja nie jest sztuką, jest czymś od sztuki wyższym, i pochodzi z boskiego szału, jaki ogarnia poetę. Rozważanie sporu, czy sztuka, poezja jest dziełem rozumu, czy też wyobraźni.

Medialnym sponsorem warsztatów  jest  program  radiowy  Sylwestra Skóry „O Nas dla Nas” nadawany  od poniedziałku do piątku  w godzinach  2pm - 4pm ze stacji radiowej WPNA 1490 AM. “Radio Przeciek” Jarka Maculewicza nadawany od poniedziałku do piątku  w godzinach 2 pm – 3 pm ze stacji radiowej WNWI 1080 AM. Najstarsza (106 lat)  polska gazeta codzienna“Dziennik Zwiazkowy”,   internetowy „Polish News”  Krystyny Teller oraz tygodnik  “Super Express”.     
                                               
Jezuicki Ośrodek Milenijmy –  5835 W. Irving Park Rd., Chicago, IL
Poniedziałek 7 kwietnia, 2014 r.  godz. 6.30 PM

po więcej informacji dzwoń  773 804 8135