Monday, February 10, 2014

24 lutego, 2014 .Warsztaty Poetyckie zapraszaja.The Polish Arts and Poetry Association in ChicagoPoetry Workshop (38)

Warsztaty Poetyckie
chicagopolishpoetry@gmail.com
W słynnym fragmencie dialogu platońskim pt. Ion możemy przeczytać: „Bo wszyscy poeci, którzy dobre wiersze piszą, nie przez umiejętność to robią nie przez sztukę: tylko bóg w nich wstępuje i oni w zachwycie wszystkie te piękne poematy mówią, a pieśniarze dobrzy to samo. (...) Zatem to nie jest twórczość na umiejętności oparta. (...) A dlaczego im bóg rozum odbiera i używa ich do swej posługi i wieszczów i wróżbitów boskich, abyśmy my, słuchając, wiedzieli, że to nie oni samo mówią i przez nich się do nas odzywa" (Ion, 533E-534D). Unikalne trzy godzinne warsztaty prowadzone przez Adama Lizakowskiego.
Omawianie, interpretacja oraz analiza wierszy Stanisława Dłuskiego pt. „ Kropla rosy”, „ Poznawanie wiewiórki”, „Palę Rzeszów” oraz „Rudowłosa i kret”. W drugiej części dyskusja na temat, czy Platon miał rację mówiąć, że poezja nie jest sztuką, jest czymś od sztuki wyższym, i pochodzi z boskiego szału, jaki ogarnia poetę.
Medialnym sponsorem warsztatów jest program radiowy Sylwestra Skóry O Nas dla Nas" nadawany od poniedziałku do piątku w godzinach 2pm - 4pm ze stacji radiowej WPNA 1490 AM. "Radio Przeciek" Jarka Maculewicza nadawany od poniedziałku do piątku w godzinach 2 pm – 3 pm ze stacji radiowej WNWI 1080 AM. Najstarsza (106 lat) polska gazeta codzienna"Dziennik Zwiazkowy", internetowy Polish News" Krystyny Teller oraz tygodnik "Super Express".Jezuicki Ośrodek Milenijny – 5835 W. Irving Park Rd., Chicago, IL

Poniedziałek 24 lutego, 2014 r. godz. 6.30 PM

po więcej informacji dzwoń 773 804 8135