Wednesday, October 30, 2013

14 listopada 2013 Warsztaty poetyckie (30)


The Polish Arts and Poetry Association in Chicago                                                                                                                               poetry Workshop (30)                                     

                                                 chicagopolishpoetry@gmail.com 

                                                            Zapraszamy           

Wszystkich tych co lubią pisać, czytać lub tylko posłuchać poezji. Wstęp wolny dla każdego, kto ma czas na poezję i ochotę.

„Jakiś bogacz zaprosił go do swojej rezydencji, ostrzegając, by nie pluł na nic cennego. Diogenes napluł bogaczowi w twarz, wyjaśniając, że lichszego miejsca nie  mógł znaleźć.  Kiedys wołał: Hej, ludzie do mnie!. Skoro się zbiegli, zaczął okładać ich kijem, mówiąc: Ludzi wołałem, a nie łobuzów. Bogatych nieuków Diogenes nazywał baranami o złotym runie. Kitarzystę grubasa, którego występy nikomu się nie podobały, chwalił, bo będąc taki zwalisty, jednak gra na kitarze, a nie jest bandytą. Diogenes był bowiem tak biedny że żebrał. Zazwyczaj mówił: "Jeśli już komuś dałeś daj i mnie. Jeśli nie, to zacznij ode mnie”. Unikalne trzygodzinne warsztaty poetyckie prowadzone przez Adama Lizakowskiego.

 Omawianie, interpretacja oraz analiza  wierszy Karola Maliszewskiego pt. „Bar „Pokusa” w Gliwicach i skargi sąsiadów na jego działalność”, „Dziewczyna na poboczu”,  „Potrawy pośmiertne” oraz „Prosta historia”.   W drugiej części dyskusja nad metaforą.  Metafora jako klucz do wiersza. Metafora jako koło ratunkowe wiersza. Metafora jako drabina do wiersza. Projekcja filmu (wybrane fragmenty) pt. Call Northside 777  z Jamesem Stewartem w roli głównej.

Medialnym sponsorem warsztatów  jest  program  “Radio Przeciek” Jarka Maculewicza nadawany od poniedziałku do piątku  w godzinach 2 pm – 3 pm ze stacji radiowej WNWI 1080 AM,  Gazeta codzienna  “Dziennik Zwiazkowy”, Polish News, Krystyny Teller  oraz tygodnik  “Super Express”.                                                     

                        Jezuicki Ośrodek Milenijny –          5835 W. Irving Park Rd., Chicago, IL    

                                       Czwartek  14 listopada 2013 r.  godz. 6.30 PM          

                                             po więcej informacji dzwoń  773 804 8135