Monday, September 23, 2013

3 pazdziernika warsztaty poetyckie


The Polish Arts and Poetry Association in Chicago                                                                                                                                                                          poetry Workshop (27)                                     

                                                 chicagopolishpoetry@gmail.com 

                                                            Zapraszamy           

Wszystkich tych co lubią pisać, czytać lub tylko posłuchać poezji. Wstep wolny dla kazdego, kto ma czas na poezje i ochote.

„Sceny naszego życia podobne są do obrazków w masywnej mozaice, które z bliska nie robią wrażenia: trzeba stanąć od nich z dala, aby ocenić ich piękno. Stąd też osiągnąć upragnionego znaczy to wykryć, iż to tylko marność – żyjemy więc zawsze w oczekiwaniu czegoś lepszego i to często zarazem w pełnej żalu tęsknocie za minionym.” Artur Schopenhauer, „Metafizyka Życia i Śmierci”. Unikalne trzygodzinne warsztaty prowadzone przez Adama Lizakowskiego.

Powtorka materialu z wczesniejszych warsztatow o poetyckich figurach retorycznych i stylistycznychOmawianie, interpretacja oraz analiza wierszy Justyny Bargielskiej pt. Pole bawelny, Let’s kohelet oraz Irysowe drzewo. A takze analiza wiersza Juliusza Slowackiego pt. Przeklenstwo. W drugiej czesci dyskusja na temat, czym jest dla mnie poezja?

 

Medialnym sponsorem warsztatów  jest  program  “Radio Przeciek” Jarka Maculewicza nadawany od poniedziałku do piątku  w godzinach 2 pm – 3 pm ze stacji radiowej WNWI 1080 AM.  Gazeta codzienna  “Dziennik Zwiazkowy” Krystyna Teller i Polish News  oraz tygodnik  “Super Express”.                                                    

                        Jezuicki Ośrodek Milenijny –          5835 W. Irving Park Rd., Chicago, IL    

                                       Czwartek  3 pazdziernika 2013r.  godz. 6.30 PM          

                                             po wiecej info dzwon  773 804 8135