Tuesday, January 29, 2013

February 11,2013. Poetry Workshop


                         The Polish Arts and Poetry Association
                                                   in Chicago
                                          Poetry Workshop
(17)
                                      
chicagopolishpoetry@gmail.com
                                               Zaprasza
Na warsztaty poetycko - literackie piszących i nie piszących. Wszystkich tych co lubią pisać, czytać lub tylko posłuchać poezji. “Większość ludzi nie pisze po to, żeby stworzyć coś wielkiego, a nawet nie po to, żeby być poetą. Większość ludzi pisze, bo ma poczucie, że pisanie pozwala zbliżyć się do doświadczenia, że wiersze są, jakby powiedziałby Wallace Stevens, ‘aktami umysłu’, ‘aktami odnajdywania tego, co ma wystarczyć’”. (Jorie Graham).
Unikalne trzygodzinne warsztaty prowadzone przez Adama Lizakowskiego, ktory takze zaprezentuje najnowszy tomik pt. „Anteroom Poetry” wydany wspolnie z amerykanskim poeta  weteren wojny wietnamskiej Nealem M. Warrenem. Tomik zostal wydany przez outskirts press in 2013.
W pierwszej godzinie dyskusja oraz analiza i interpretacja wiersza Wislawy Szymborskiej pt.   „Nieoczytanie”    oraz „ Stanislawa Baranczaka wiersze  pt. „ Sam sobie winien ”, “ Na tej czeresni czerwien”  oraz “ Ugryz sie w jezyk”.

W drugiej godzinie prezentacja twórczości trzech wcześniej wybranych uczestników warsztatów. Celem warszatów jest zapoznanie uczestnikow z “mechaniznem wiersza”. Wprowadzenie uczestników w literacki świat wartości artystycznych, oraz wykształcenie umiejętności posługiwania się metodami i narzędziami badawczymi w analizie i interpretacji dzieła literackiego.

Blogger: User Profile: Polish Arts and Poetry Association

                                                    Jezuicki Ośrodek Milenijny –
                                              5835 W. Irving Park Rd., Chicago, IL

                                                       phone 773 463 - 8803