Sunday, January 20, 2013

January 28, 2013. Poetry Workshop.


                              The Polish Arts and Poetry Association
                                                   in Chicago
                             Poetry Workshop (16)
                             chicagopolishpoetry@gmail.com

                                Zaprasza
Na warsztaty poetycko - literackie piszących i nie piszących.
Wszystkich tych co lubią pisać, czytać lub tylko posłuchać poezji. “Większość ludzi nie pisze po to, żeby stworzyć coś wielkiego, a nawet nie po to, żeby być poetą. Większość ludzi pisze, bo ma poczucie, że pisanie pozwala zbliżyć się do doświadczenia, że wiersze są, jakby powiedziałby Wallace Stevens, ‘aktami umysłu’, ‘aktami odnajdywania tego, co ma wystarczyć’”. (Jorie Graham).
Unikalne dwugodzinne warsztaty prowadzone przez Adama Lizakowskiego ktory  takze wyjaśni definicję antonimu, antytezy oraz apostrofy.
W pierwszej godzinie dyskusja oraz analiza i interpretacja wierszy Adama Zagajewskiego pt.   „Szybki wiersz”  i  „ Moi mistrzowie”  oraz „  Zbigniewa Herberta wiersz  pt. „Dawni Mistrzowie ” takze Leopolda Staffa wiersze pt. “ Chleb” “ Kochac i tracic”  i “ Niebo w nocy”.

W drugiej godzinie prezentacja twórczości trzech wcześniej wybranych uczestników warsztatów. Celem warszatów jest zapoznanie uczestnikow z “mechaniznem wiersza”. Wprowadzenie uczestników w literacki świat wartości artystycznych, oraz wykształcenie umiejętności posługiwania się metodami i narzędziami badawczymi w analizie i interpretacji dzieła literackiego.

Blogger: User Profile: Polish Arts and Poetry Association

Jezuicki Ośrodek Milenijny –
5835 W. Irving Park Rd., Chicago, IL
Poniedziałek 28 stycznia, 2013 godz. 6.30 PM
Telefon 773 463 8603