Thursday, April 25, 2013

Maj 9, 2013. Warsztaty Poetyckie. Poetry Workshop                 The Polish Arts and Poetry Association
                        in Chicago Poetry Workshop (23)                   chicagopolishpoetry@gmail.com

                                             Zaprasza

 Na warsztaty poetycko - literackie piszących i nie piszących. Wszystkich tych co lubią pisać, czytać lub tylko posłuchać poezji. "Większość ludzi nie pisze po to, żeby stworzyć coś wielkiego, a nawet nie po to, żeby być poetą. Większość ludzi pisze, bo ma poczucie, że pisanie pozwala zbliżyć się do doświadczenia, że wiersze są, jakby powiedziałby Wallace Stevens, ‘aktami umysłu’, ‘aktami odnajdywania tego, co ma wystarczyć’". (Jorie Graham).

Unikalne trzygodzinne warsztaty prowadzone przez Adama Lizakowskiego, ktory poprowadzi dyskusje pt. „Co myslisz o poezji wspolczesnej? Czym dla Ciebie jest poezja wspolczesna?’.

 W drugiej godzinie prezentacja eseju Julian Przybosia pt. „Ku Poezji Powszechnej" z roku 1957. „Poecie trudniej pisac o poezji, niz pisac poezje." Jak to zrozumieć? Celem warszatów jest zapoznanie uczestnikow z "mechaniznem wiersza".

Wprowadzenie uczestników w literacki świat wartości artystycznych, oraz wykształcenie umiejętności posługiwania się metodami i narzędziami badawczymi w analizie i interpretacji dzieła literackiego. Blogger:
 User Profile: Polish Arts and Poetry Association

                                               Jezuicki Ośrodek Milenijny –
                                     5835 W. Irving Park Rd., Chicago, IL
                                    Czwartek, 9 maja 2013 godz. 6.30 PM
                                                 Telefon 773 463 8603

No comments:

Post a Comment