Saturday, September 14, 2013

Warsztaty poetyckie 19 wrzesnia 2013


The Polish Arts and Poetry Association in Chicago                                                                                                     poetry Workshop (26)                                     

                                                 chicagopolishpoetry@gmail.com 

                                                                                Zapraszamy           

Wszystkich tych co lubią pisać, czytać lub tylko posłuchać poezji. Wstep wolny dla kazdego, kto ma czas na poezje i ochote.

„Sceny naszego życia podobne są do obrazków w masywnej mozaice, które z bliska nie robią wrażenia: trzeba stanąć od nich z dala, aby ocenić ich piękno. Stąd też osiągnąć upragnionego znaczy to wykryć, iż to tylko marność – żyjemy więc zawsze w oczekiwaniu czegoś lepszego i to często zarazem w pełnej żalu tęsknocie za minionym.” Artur Schopenhauer, „Metafizyka Życia i Śmierci”. Unikalne trzygodzinne warsztaty prowadzone przez Adama Lizakowskiego.

Pierwsze po wakacyjne spotkanie na ktorym bedzie powtorka materialu z wczesniejszych warsztatow oraz czytanie i omawianie wierszy napisanych przez  uczestnikow podczas wakacji. Przypomnienie sobie o poetyckich figurach retorycznych i stylistycznych. Rozmowa na temat po co pisze i dla kogo jest poezja?

 

Medialnym sponsorem warsztatów jest  program  “Radio Przeciek” Jarka Maculewicza nadawany od poniedziałku do piątku  w godzinach 2 pm – 3 pm ze stacji radiowej WNWI 1080 AM.  Gazeta codzienna  “Dziennik Zwiazkowy”  oraz tygodnik  “Super Express”.                                                     

                                     Jezuicki Ośrodek Milenijny –          5835 W. Irving Park Rd., Chicago, IL    

                                              Czwartek  19 wrzesnia 2013 godz. 6.30 PM           

                                                            po wiecej info dzwon  773 463 8603

No comments:

Post a Comment