Sunday, October 6, 2013

17 pazdziernika, 2013 28 warsztaty poetyckie zapraszaja.


The Polish Arts and Poetry Association in Chicago                                                                                                                           poetry Workshop (28)                                     

                                                 chicagopolishpoetry@gmail.com 

                                                            Zapraszamy           

Wszystkich tych co lubią pisać, czytać lub tylko posłuchać poezji. Wstep wolny dla kazdego, kto ma czas na poezje i ochote.

„Sceny naszego życia podobne są do obrazków w masywnej mozaice, które z bliska nie robią wrażenia: trzeba stanąć od nich z dala, aby ocenić ich piękno. Stąd też osiągnąć upragnionego znaczy to wykryć, iż to tylko marność – żyjemy więc zawsze w oczekiwaniu czegoś lepszego i to często zarazem w pełnej żalu tęsknocie za minionym.” Artur Schopenhauer, „Metafizyka Życia i Śmierci”. Unikalne trzygodzinne warsztaty prowadzone przez Adama Lizakowskiego.

 Omawianie, interpretacja oraz analiza wierszy  Anny Swierszczynskiej  pt. „ Zyje godzine duzej”, „ Szczeniak”,  „Strzelac  w oczy czlowieka” oraz „Budowalam barykady”. A takze wiersz Adama Mickiewicza pt. „Romantycznosc”.  W drugiej czesci dyskusja na temat, czym jest dla mnie poezja, jak ja rozumiem? Czy tworzenie to tylko wymyslanie czegos nowego, czy odkrywanie starych praw podanych na nowo?  Na czym polega innowacyjnosc w poezji? Czy tylko liczy sie jezyk?

 

Medialnym sponsorem warsztatów  jest  program  “Radio Przeciek” Jarka Maculewicza nadawany od poniedziałku do piątku  w godzinach 2 pm – 3 pm ze stacji radiowej WNWI 1080 AM.  Gazeta codzienna  “Dziennik Zwiazkowy”  oraz tygodnik  “Super Express”.                                                    

                        Jezuicki Ośrodek Milenijny –          5835 W. Irving Park Rd., Chicago, IL    

                                       Czwartek  17 pazdziernika 2013r.  godz. 6.30 PM          

                                             po wiecej info dzwon  773 804 8135

No comments:

Post a Comment