Sunday, December 1, 2013

12 grudnia 2013r. Warsztaty Poetyckie. (32). Polish Poetry Workshop. Chicago.

      The Polish Arts and Poetry Association in                              Chicago                                                                                                                                          poetry Workshop (32)                                     

                                                 chicagopolishpoetry@gmail.com 

                                                            Zapraszamy           

Wszystkich tych co lubią pisać, czytać lub tylko posłuchać poezji. Wstęp wolny dla każdego, kto ma czas na poezję i ochotę.

 

„Platon, syn Aristona, najpierw zajął się twórczością poetycką i pisał w metrum heroicznym. Spalił jednak z pogardą te próby, gdy porównując je z eposami Homera stwierdził, że o wiele im ustępują. Poświęcił się teraz tragedii, nawet napisał całą tetralogię i zamierzał wystąpić we współzawodnictwie teatralnym: wręczył już swoje utwory sędziom. Ale jeszcze przed nadejściem Dionizjów, przypadkiem usłyszał Sokratesa i od razu uwiedziony czarem jego syreniej pieśni nie tylko wyrzekł się uczestnictwa w konkursie, lecz zupełnie zaniechał pisania tragedii i odtąd oddał się filozofii”. Unikalne trzygodzinne warsztaty poetyckie prowadzone przez Adama Lizakowskiego.

 

 

 Warsztaty w całości poświęcone dyskusji nad poszukiwaniem inspiracji  lub natchnienia do pisania. Próba odpowiedzi na pytanie dlaczego piszę , jak bym określił mój warsztat poetycki?  Czy umiałbym zdefiniować,   własną  Ars poetica (Sztuka poetycka)? Napisać wiersz o pisaniu wierszy? Także  oglądanie filmu dokumentalnego (fragmenty) pt.Walt Whitman.

 

 

Medialnym sponsorem warsztatów  jest  program  radiowy “Radio Przeciek” Jarka Maculewicza nadawany od poniedziałku do piątku  w godzinach 2 pm – 3 pm ze stacji radiowej WNWI 1080 AM,  Gazeta codzienna  “Dziennik Zwiazkowy”, Polish News, Krystyny Teller  oraz tygodnik  “Super Express”.                                                    

            Jezuicki Ośrodek Milenijny –  5835 W. Irving Park Rd., Chicago, IL    

                                 czwartek 12 grudnia, 2013 r.  godz. 6.30 PM          

                                  po więcej informacji dzwoń  773 804 8135

No comments:

Post a Comment