Friday, January 3, 2014

13 stycznia 2014. Warsztaty Poetyckie.Zapraszaja.

The Polish Arts and Poetry Association  in  Chicago                                                                                                                                          poetry Workshop (34)                                     

                                                 chicagopolishpoetry@gmail.com 

                                                            Zapraszamy           

Wszystkich tych co lubią pisać, czytać lub tylko posłuchać poezji.

 

„Platon, syn Aristona, najpierw zajął się twórczością poetycką i pisał w metrum heroicznym. Spalił jednak z pogardą te próby, gdy porównując je z eposami Homera stwierdził, że o wiele im ustępują. Poświęcił się teraz tragedii, nawet napisał całą tetralogię i zamierzał wystąpić we współzawodnictwie teatralnym: wręczył już swoje utwory sędziom. Ale jeszcze przed nadejściem Dionizjów, przypadkiem usłyszał Sokratesa i od razu uwiedziony czarem jego syreniej pieśni nie tylko wyrzekł się uczestnictwa w konkursie, lecz zupełnie zaniechał pisania tragedii i odtąd oddał się filozofii”. Unikalne trzygodzinne warsztaty poetyckie prowadzone przez Adama Lizakowskiego.

 

 

 Warsztaty w całości poświęcone powtórce materialu oraz dyskusji nad poszukiwaniem inspiracji  lub natchnienia do pisania. Omówienie materialu o figurach retorycznych i stylistycznych. Także  oglądanie filmu dokumentalnego (fragmenty) pt. „Poetry” rezysera z poludniowej Korei, Lee Change-donga.

 

 

Medialnym sponsorem warsztatów  jest  program  radiowy “Radio Przeciek” Jarka Maculewicza nadawany od poniedziałku do piątku  w godzinach 2 pm – 3 pm ze stacji radiowej WNWI 1080 AM,  Gazeta codzienna  “Dziennik Zwiazkowy”, Polish News, Krystyny Teller  oraz tygodnik  “Super Express”.                                                    

            Jezuicki Ośrodek Milenijny –  5835 W. Irving Park Rd., Chicago, IL    

                                 Poniedziałek 13, stycznia, 2014 r.  godz. 6.30 PM          

                                  po więcej informacji dzwoń  773 804 8135

 

Daty kolejny warsztatow zawsze w poniedzialki

Styczen, 13, 27       Luty 10, 24

Marzec 10, 24        Kwiecień 7, 21
Maj 5, 19                Czerwiec 2, 16                                 

No comments:

Post a Comment