Saturday, January 25, 2014

10 lutego warsztaty zapraszaja na spotkanie z dr Aleksandrem Najda.


The Polish Arts and Poetry Association in Chicago

 

                                          Poetry Workshop (36)

Warsztaty Poetyckie


 

Zapraszamy

Na wykład dr Aleksandra Najdy, historyka sztuki z  University of Illinois w Chicago poświęcony szutce sakralnej i nie tylko.

 

 

Aleksander Najda urodził się w Wałbrzychu z którego po ukończeniu szkoły średniej wyjechał za granicę. Po latach podróży które były poświęcone studiowaniem sztuki i architektury, filozofii i teozofii, języków oraz opery, postanowił osadzić nagromadzoną wiedzę  w kontekście historii sztuki. Obecnie wykłada na Uniwersytecie Illinois historię modernizmu i sztuki współczesnej, z naciskiem na sztukę abstrakcyjną.

Aleksander Najda wydał w Polsce dwa zbiory poezji Camera Obscura oraz Spis Treści.  Jego poezja jest poświęcona przede wszystkim rozważaniom na temat sztuki. Ekfraza jest jego pasją, którą zamierza Państwu zaprezentować podczas nadchodzącego spotkania.  

Nasze spotkanie będzie oparte na wizualnej prezentacji, która odbędzie się równolegle z czytaniem wierszy. Po poetyckiej części autor przedstawi kolejne dzieła sztuki i będzie odpowiadał na ewentualne pytania. Mamy szczerą nadzieję, że trakcie odpowiedzi wywiąże się żywa i inspirująca dyskujsa.

 

 

Medialnym sponsorem warsztatów  jest  program  radiowy  Sylwestra Skóry „O Nas dla Nas” nadawany  od poniedziałku do piątku  w godzinach  2pm - 4pm ze stacji radiowej WPNA 1490 AM. “Radio Przeciek” Jarka Maculewicza nadawany od poniedziałku do piątku  w godzinach 2 pm – 3 pm ze stacji radiowej WNWI 1080 AM. Najstarsza (106 lat)  polska gazeta codzienna“Dziennik Zwiazkowy”,   internetowy „Polish News”  Krystyny Teller oraz tygodnik  “Super Express”.     

                                               

Jezuicki Ośrodek Milenijny –  5835 W. Irving Park Rd., Chicago, IL

Poniedziałek 10, lutego, 2014 r.  godz. 6.30 PM

po więcej informacji dzwoń  773 804 8135

No comments:

Post a Comment