Wednesday, March 27, 2013

April 11, 2013. Poetry Workshop


                                                  The Polish Arts and Poetry Association
                                                                      in Chicago
                                                             Poetry Workshop
(21)
                                                      
chicagopolishpoetry@gmail.com

                                                                          Zaprasza
Na warsztaty poetycko - literackie piszących i nie piszących. Wszystkich tych co lubią pisać, czytać lub tylko posłuchać poezji. “Większość ludzi nie pisze po to, żeby stworzyć coś wielkiego, a nawet nie po to, żeby być poetą. Większość ludzi pisze, bo ma poczucie, że pisanie pozwala zbliżyć się do doświadczenia, że wiersze są, jakby powiedziałby Wallace Stevens, ‘aktami umysłu’, ‘aktami odnajdywania tego, co ma wystarczyć’”. (Jorie Graham).
Unikalne trzygodzinne warsztaty prowadzone przez Adama Lizakowskiego.

W pierwszej godzinie dyskusja nad zagadnieniem poprawy wiersza, czyli 10/5. Dziesiec powodow dla ktorych powinnismy poprawic conajmniej swoj wiersz piec razy. Dlaczego poprawianie jest takie wazne i czego mozna sie nauczyc przy ponownej pracy nad swoim wierszem.

W drugiej godzinie omowienie wiersza  (napisanego wczesniej zadanie domowe) o postaci historycznej, literackiej lub osobie, ktora miala jakis wplyw na nasze zycie, sposob myslenia lub uksztaltowala nas i nasze poglady. Wiersz powinien skladac sie:  2 metafory homeryckie, 2 porownania, 2 epitety, 2 anafory 2 aliteracje. Celem warszatów jest zapoznanie uczestnikow z “mechaniznem wiersza”. Wprowadzenie uczestników w literacki świat wartości artystycznych, oraz wykształcenie umiejętności posługiwania się metodami i narzędziami badawczymi w analizie i interpretacji dzieła literackiego.

 

 

 


Medialnym sponsorem warsztatow jest  program  Jarka Maculewicza  pt. “Radio Przeciek” nadawany od poniedzialku do piatku  w godzinach 2 pm – 3 pm ze stacji radiowej WNWI 1080 AM,  oraz  gazeta codzienna “Dziennik Zwiazkowy”, "POLISH NEWS"  oraz tygodnik “Super Express”.
                                                  

 Jezuicki Ośrodek Milenijny –
        5835 W. Irving Park Rd., Chicago, IL
   Czwartek  11 kwietnia, 2013 godz.
6.30 PM
          po wiecej info dzwon  773 463 8603

No comments:

Post a Comment